”Hırsızım Diyene Kapı Açtılar”

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıda bulundu.

Amasya’da Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği görevlileri ve Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı görevli ekipler, Bahçeleriçi Mahallesi’nde ‘Kapı zili’ uygulaması yaptı.

”Kargocu, Elektrikçi, Hırsızım” Diyene Kapı Açtılar

Ekipler girdikleri apartmanlardaki dairelerin kapı zillerini çalıp, verilen tepkileri değerlendirdi. Zilleri çalan polise, vatandaşlardan bazıları herhangi bir şey sormadan kapıyı açarken, bazıları ‘Kim o?’ diye seslendi. Ekipler, zilini çaldığı bazı evlerde oturanların ‘Kim o?’ demesi üzerine ‘Kargocu, elektrikçi, hırsız’ yanıtlarını verdi. Ancak buna rağmen kapıyı açtılar.

Polisleri Görünce Şaşırdılar

Bir apartman sakininin “Açamam kusura bakmayın” demesine rağmen kapısını aralaması şaşkınlık yarattı. Evinin kapısını ‘Hırsızım, kargocuyum, elektrikçiyim’ diyen polise açan ev sahipleri, karşısında polisleri görünce şaşırdı. Apartman sakinleri, hırsız denilmesine rağmen kapıyı açmalarının doğru olmadığını kabul ederek, uyarı için teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir