CHP’nin adayı Veli Gündüz: Mamaklı, yerli, milli bir adayım

ANKARA – CHP Mamak Belediye Başkan adayı Veli Gündüz, Mamak’ta 11 yıl CHP ilçe başkanlığı yaptığını ve Mamaklı bir esnaf olduğunu söyledi.

Mamak’ta CHP’li 16 aday adayının içinden seçildiğini belirten Gündüz, hiç kadın aday adayı olmamasının kendisini üzdüğünü anlattı ve “Mamak tarihinde ilk defa bir kadın belediye başkan yardımcısı olacak ve Mamaklı olacak” dedi.

‘MAMAK’IN ÇANKAYA GİBİ OLMAMASI İÇİMİZDE UHDE’

Mamak’ın 700 bin üzerinde nüfusu olduğunu söyleyen Gündüz, Mamak’taki evlerin Çankaya’daki evlerin üçte biri fiyatında olduğunu ifade etti. Gündüz, “Mamak’ın Çankaya gibi bir ilçe olmaması bizim içimizde büyük bir uhde. Mamak’ı geliştirmeye talibiz” ifadelerini kullandı.

Bütün siyasi partilere oy veren seçmenlerin oylarına talip olduğunu söyleyen Gündüz, “25 yıldır CHP Mamak’ta iktidar olamadı. En son genel seçimde aradaki oy farkını çok kapattık. Ben inanıyorum ki bu seçimde CHP Mamak’ta kazanacak ama kazandıktan sonra ben rozetimi çıkaracağım, halkın belediye başkanı olacağım” diye konuştu.

‘BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE BELEDİYESİ AYNI PARTİDE OLURSA DAHA HIZLI YOL ALINIR’

Mamak’ın en büyük sorununun kentsel dönüşüm olduğunu belirten Gündüz, 14 mahallede kentsel dönüşüm uygulandığını söyledi. 14 mahalledeki tüm gecekonduların yıkıldığını ancak sonrasındaki uygulamanın yanlış ilerlediğini anlatan Gündüz, önce konutların yapılması sonra gecekonduların yıkılması gerektiğini ancak bunun tam tersinin yapıldığını ifade etti.

Kazanması halinde kentsel dönüşümü Ankara Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak çözeceklerini belirten Gündüz, ilçe ve Büyükşehir’in aynı belediyede olmasının avantajlı olacağının da altını çizdi.

‘MAMAK METROSUNUN YAPILMAMA SEBEBİ BELEDİYE MECLİSİ’NDE ENGELLENMESİ’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Mamak Metrosu projesinin meclis çoğunluğunun sağlanamaması sebebiyle engellendiğini anlatan Gündüz, “Mamak Belediye Başkanı Murat (Köse) Bey destek verseydi bugün çok farklı noktada olunurdu” dedi.

‘TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR HAYVAN BARINAĞI YAPACAĞIM’

Gündüz, Mamak’ta organize sanayi, üniversite, otel, yurt bulunmadığını ve bunun da belirten Gündüz, sokak hayvanları meselesine de değindi. Türkiye’ye örnek olacak bir havan barınağı yapacağını anlatan Gündüz, Doğukent’te tescil almamış 2 bin dönümlük bir araziyi sokak hayvanlarının huzurla yaşayacağı bir alana çevireceklerini belirtti.

‘MAMAK’TA HAYVAN MEZARLIĞI OLACAK’

Gündüz, evcil hayvanların defnedilebileceği bir hayvan mezarlığı da inşa edeceğini ifade etti.

“Neden Mamak’ta yaşayan aileler Çankaya Belediyesi’nin kreşine çocuğunu sokmak için araya birilerini sokmak ister?” diye soran Mamak’ta nitelikli kreş olmadığını söyleyen Gündüz, “kreş, bakım evleri, sağlık merkezleri bizim rutin işlerimiz olacak” dedi.

‘MAMAKLI, YERLİ, MİLLİ BİR ADAYIM’

“Mamaklı, yerli, milli bir adayım” diyen Gündüz, belediye meclis üyesi adaylarının tamamının da Mamaklı ve yerli olduğunu söyledi. AK Partili rakibi Asım Balcı’nın da Çorumlu olduğu hatırlatılan Gündüz, “O daha Karadeniz’e, hamsiye yakın. Ben Ankara’ya yakınım” yanıtını verdi.

Mansur Yavaş’la herhangi bir görüşme gerçekleştirip gerçekleştirmediği sorulan Gündüz, “Mamak’ta anketlerde önde çıktım diye asla durmam. Sonuca gidene kadar yoluma devam ederim. Mansur Bey’le de görüştüm. Diğer adaylarla da görüştü. Bu çok normal. Geçenlerde de Mansur Başkan’la büro açılışı yaptık. Arkadaşlar dedi ki ‘senin elini 6 kere kaldırdı’. Demek ki benden memnun” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir