CHP’de üst üste aday krizi!

  • Haber7 – ÖZEL

Türkiye 31 Mart tarihinde yerel seçim için sandığa gidecek. Partiler, İl ve İlçelerde adaylarını yavaş yavaş tanıtmaya başlarken Ana Muhalefet partisinde krizler art arda geliyor. Ankara Etimesgut ilçesinde oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun aday olmasına CHP’li yöneticiler olumlu bakarken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bu karara karşı çıktığı ve aday olunursa rest çekip İyi Parti’nin adayı olarak seçime girebileceği iddia edildi.

“ÖZGÜR ÖZEL – EKREM İMAMOĞLU MÜCADELESİ”

CHP kulislerinde adı bir hayli geçen ve Etimesgut ilçesinde adaylığı, yönetim tarafından kabul gördüğü iddia edilen Erdal Beşikçioğlu’na karşı gelen ismin Mansur Yavaş olduğu iddia edildi. Hatta Erdal Beşikçioğlu isminin adaylığı netleşirse, Mansur Yavaş’ın; “CHP’den değil İyi Parti’den aday olurum” restini çektiği de iddialar arasında.

Adaylar konusunda bir hayli sorun yaşayan Ana muhalefet partisinde, Afyonkarahisar’da Burcu Köksal’ın ismi geçerken, Zonguldak, Tunceli, Kırklareli ve Giresun için ise ön seçimlerin yapılmasından sonra isimler belirlenecek.

Haber7 yazarlarından Ferhat Murat yaşanan son olaylar için yaptığı sosyal medya paylaşımında “Ekrem İmamoğlu – Özgür Özel mücadelesinin kazananı İmamoğlu oldu diyebiliriz” yorumunda bulundu.

ADAYLAR BELLİ OLUYOR

31 Mart yerel seçimleri için aday krizi yaşayan CHP’de Parti Meclisi başladı. işte adaylığı kesinleşen isimlerKAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir