ASUS ROG Phone 8 Pro tasarımı sızdırıldı! Gerçekten çok etkileyici!

ASUS’un merakla beklenen ROG Phone 8 serisinin lansmanı 8 Ocak’ta yapılacak. Bu serinin standart ve pro versiyonlarından oluşması bekleniyor. Tayvan merkezli bu marka, yaklaşan bu yeni telefonun arka panel tasarımını ve bazı önemli detayları zaten resmi olarak paylaştı. Şimdi ise, lansmandan önce ROG Phone 8 Pro‘nun yüksek çözünürlüklü sızdırılmış görselleri ortaya çıktı.

ASUS ROG Phone 8 Pro‘nun sızdırılan görselleri, telefonun tasarımını her açıdan gözler önüne seriyor. İlk bakışta, cihazın sağ kenarında güç ve ses düğmeleriyle birlikte kutu şeklinde bir tasarımı olduğu dikkat çekiyor. Telefonun sol tarafında ek bir USB-C portu bulunuyor. Ön tarafta ise, ROG Phone 8 Pro‘nun ortada konumlandırılmış delikli bir ekran kesintisi var. Etrafı oldukça dar çerçevelerle çevrili ekran, sürükleyici bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

ASUS ROG Phone 8 Pro tasarımı sızdırıldı! Gerçekten çok etkileyici!

ROG Phone 8 Pro‘nun arkasında, sağ kenardan kesilen kare şeklindeki bir kamera adası yer alıyor. Burada üç kamera sensörü bulunuyor ve 8K ultra HD video kaydı yapabildiğini doğrulayan bir yazı var. Sızdırılan görsellere göre, Pro modelin ROG logosu, standart modele göre farklı bir şekilde aydınlatılmış olacak. Cihazın üzerindeki ROG logosu, özel LED noktalarıyla programlanabilir olabilecek noktalardan oluşuyor.

ROG Phone 8 Pro‘nun alt kısmında bir USB-C portu, 3.5mm kulaklık jakı, bir hoparlör ızgarası ve bir SIM tepsisi bulunuyor.

ASUS ROG Phone 8 Pro‘nun Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile güçlendirildiği zaten onaylandı. Cihazın IP68 sertifikasına sahip olacağı ve toz ve suya karşı dirençli olacağı bekleniyor. Yaklaşan bu yeni modelin, 10x telefoto moduna sahip olması ve sarsıntısız video çekimleri için anti-sarsıntı gimbal ile gelmesi de tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir