6 yaşındaki kızı kurtarmaya gitmişlerdi: Acı haber geldi

Gazze’de 29 Ocak’ta bombardımandan kaçmak için amcası, teyzesi ve 5 kuzeniyle evden çıkan ve Filistin Kızılayı’nın (PRCS) amcasının cep telefonundan ulaşıp kurtarmaya gittiği Hind Rajab ve iki ambulans görevlisi 12 gündür kayıptı.

PRCS’nin iki sağlık görevlisi Yusuf Zeino ve Ahmed Al-Madhoun bugün cansız bedenlerine ulaşıldı. Küçük Hind’in akıbeti ise bilinmiyor.

PRCS yaptığı açıklamada, “Filistin Kızılayı’na ait ambulansın Gazze Şehri’nin Tal al-Hawa bölgesinde bombalandığı tespit edildi. 12 gün önce Hind Rajab adlı çocuğu kurtarma görevinden bu yana kayıp olan ekip, Yusuf Zeino ve Ahmed Al-Madhoun hayatını kaybetti. İşgalciler olay yerine vardıklarında ambulansı kasten hedef aldılar ve ambulans, içinde mahsur kalan çocuk Hind’in bulunduğu aracın sadece birkaç metre uzağında bulundu.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Hind’in annesi Wissam’ın ifadelerine ve PRCS yardım hattındaki telefon kayıtlarına göre; 29 Ocakta, anne Wissam ve büyük çocuğu evi yaya bir şekilde terk etmiş ve Hind küçük olduğu için amcasının arabasıyla evden ayrılmıştı.

Gelen ihbar üzerine PRCS yardım merkezinden amcanın cep telefonu aranmış, önce 15 yaşındaki kuzeni açmış, daha sonra telefonu Hind cevaplamış ve iki sağlık görevlisi ambülansla Hind’i almak üzere yola koyulmuştu.

Yusuf ve Ahmed, en son Hind’in bulunduğu araca yakın bir yerde İsrail kontrol noktasında olduklarını bildirmişti. PRCS yardım merkezinde saatler süren konuşmanın kayıtları olduğu kaydedildi.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir