Temel Karamollaoğlu: Kızılay’a kan bile vermem

Kızılay’ın depremin ardından çadır satışı yapmasına tepki gösteren Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, “Kızılay’a hiçbir surette ne yardım ederim ne de yardım edilmesini teşvik ederim. Kan bile vermem” dedi.

Katıldığı TV5 canlı yayınında Kızılay’ın depremlerin ardından çadır satmasını eleştiren Temel Karamollaoğlu, “Utanç verici bir manzara. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir manzarayla karşılaşılacağını zannetmiyorum. Efendim diyor biz satış da yapabiliriz. Ya millet can çekişiyor, ihtiyacı var, sen yardım kuruluşusun ticari bir müessese değilsin. Normal şartlarda bazı üretimleri yapıp satıyorsa anlarım, bir felaket yokken. Ama deprem anında herkes çadır beklerken çadır satmaya kalkarsan bu olmaz” diye konuştu.

Kızılay’a artık yardım yapmayacağını belirten Karamollaoğlu, “Ben bundan sonra Kızılay’a hiçbir surette ne yardım ederim ne de yardım edilmesini teşvik ederim. Bu mantığa ben güvenmem. Kan bile vermem. Hastaneye gider veririm ama oraya vermem” dedi.

“Kızılay bir ailenin şirketi mi?”

Çadır satışının savunulmasına da tepki gösteren Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Bir de kendilerini savunmaya kalkıyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Siz bir kurumu aile müessesi haline getirirseniz çocuğunuz, damadınız, gelininiz, torununuz… Bu ne ya? Kızılay bir ailenin şirketi mi? O hale gelmiş ve siz kalkıp yaptığınız hatayı da savunabiliyorsunuz. Vay canına! Bu, zihniyetin çöktüğünün işaretidir. Bu, Kızılay’da ortaya çıktı ama Türkiye böyle yönetiliyor. Hep menfaat. Ülke menfaati değil şahsi menfaat, siyasi menfaat önde tutuluyor. Bu yanlışlık maalesef Türkiye’de kural haline getirildi.”

Gazeteci Murat Ağırel: Kızılay, AHBAP’a çadır sattı
Murat Ağırel: 2021 faaliyet raporuna göre Kızılay, 2019 yılında 1 milyon, 2020 yılında 759 bin ikinci el eşya satmış!
TIKLAYIN – Murat Ağırel: Kızılay’ın çadır satışında üçüncü perde
TIKLAYIN – Kızılay iştirakinin Ahbap’a çadır satması tartışmaları ile ilgili neler biliniyor?
TIKLAYIN – Kızılay Başkanı’ndan ‘çadır’ açıklaması: Ahbap ve Kızılay’ın iş birliği ahlakidir, akılcıdır, yasaldır
TIKLAYIN – Kızılay Başkanı Kınık’tan istifa sorusuna: Ortaya böyle bir başarı konulmuşken goygoycuların lafı ile hareket etmem
TIKLAYIN – Haluk Levent’ten Kızılay’ın AHBAP’a çadır ve gıda satışına ilişkin açıklama: O an almak zorundaydım
TIKLAYIN – Kızılay Başkanı Kerem Kınık’tan “AHBAP’a parayı iade edin” yorumuna yanıt: Bakarız
TIKLAYIN – Murat Ağırel, Kızılay’a sordu: Battaniye parası nerede? Çin’in gönderdiği çadırların akıbeti ne oldu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir