Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık durumu nasıl? Canlı yayında bizzat kendisi açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Türk, ATV, Euro D, Euro Star ve Avrupa 7 ortak yayınına katıldı. Yurt dışındaki vatandaşlara seslenen Erdoğan, sağlık durumuyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

“GAYET İYİYİM”

Geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında rahatsızlanmasıyla ilgili konuşan Erdoğan, “Gayet iyiyim. Zaten o günden sonra biliyorsunuz ben yine meydanlarda önemli programlar yaptım. Bunların en önemlisi de Ankara oldu. Ankara programını yaptık, ara vermedik. Bu arada bir Manisa programı da oldu. Durmadan, ara vermeden yola devam ettik. Oralar bizim enerji kaynağımız oluyor.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

3 milyon 300 bin yurt dışı seçmen statüsüne sahip vatandaşımız var. Yurt dışında 4 bin 469 sandık kurulacak. Bu işlem yurt dışı temsilciklerinde 9 Mayıs’ta son bulacak. Gümrük kapılarında ise Mayıs’ta son bulacak. Vatandaşlarımın oy kullanma haklarını süratle giderecek ve vatandaşlarımız oylarını kullanabilecekler. Bize ilk yöneltilen soru yurtdışındaki vatandaşlarımızdan, ‘Biz ne zaman oy kullanma hakkına sahip olacağız?’ Ben de hiç merak etmeyin bu hakkını süratle sağlayacağız dedim. Diğer hükümetler sadece döviz ihtiyacı olduğunda yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı hatırladılar. Biz ise onlara oy kullanma hakkını verdik. Seçimlere katılım oranı bir yılda yüzde 36’lara daha sonra yüzde 40’lara ulaştı. 2018 seçiminde bu oran yüzde 50’leri aştı.

“HAYAL EDİLEMEYEN PEK ÇOK ADIM ATTIK”

Son 21 yılda oy kullanmanın yanında daha önce hayal edilemeyen pek çok adım attık. Teknolojinin imkanlarını kullanarak vatandaşlarımın işlemlerini elektronik ortamda kolaylaştırdık. Pasaport harçlarını yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için yarı yarıya indirdik. Türkiye’ye gelen vatandaşların araçlarını ülkemizde kullanabilme sınırlarını 2 yıla çıkardık. Muhalefet yurt dışı ile ilgili bugüne kadar ne yaptı. Biz birçok adımları attık. Vatandaşlarımız 177 merkez ile 46 gümrük kapısından oylarını kullanabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir